Sposób na biznes mieszkaniowy

Jak się do tego wziąć

Prawdopodobnie widziałeś reklamy w telewizji o tym, jak można zarabiać na nieruchomościach. Po prostu włącz dowolny niedzielny poranek, a znajdziesz go. Czy więc naprawdę można kupić dom bez wnoszenia gotówki do stołu? Czy na inwestowaniu w nieruchomości można zarobić tysiące, a nawet miliony? Cóż, to naprawdę zależy – czy jesteś gotów wydać trochę pieniędzy na informacje, zajęcia i infolinię? To jest najważniejsze – jeśli zachowasz dyscyplinę i będziesz postępować zgodnie z programem, odpowiedź brzmi: tak. Ale jeśli nie, to nie. Więc wszystko sprowadza się do tego, ile jesteś gotów zainwestować od 500 USD do 5000 USD (w tym artykule będziemy używać dolarów dla zobrazowania stanu rzeczy, ale przełożenie ma to w wielu innych walutach).

10 kroków

Jeśli masz trudności z zebraniem środków na zaliczkę na swój wymarzony dom, oto moje 10 najlepszych wskazówek dotyczących kupowania nieruchomości bez pieniędzy. Będzie to wymagało poświęcenia i wielu „nie”, zanim usłyszysz to specjalne „tak”, ale da się to zrobić! Lecz pamiętaj o jednym. W tych krokach będzie wiele o pożyczkach lecz jeżeli wiesz, że takiej nie będziesz w stanie spłacić i może być to dla Ciebie zagrożeniem, pod żadnym pozorem tego nie próbuj. Jest to ryzyko i pewnie niebezpieczeństwo więc rób to z głową i najlepiej skontaktuj się jeszcze z kimś kto się na tym prawdziwie zna!!!

1.Jeśli jesteś nabywcą domu po raz pierwszy, zdecydowanie powinieneś sprawdzić mnóstwo programów zerowych płatności dostępnych od pożyczkodawców. Ponadto FHA i VA mają również opcje pożyczek, które wymagają minimalnych zaliczek.

2.Jedną z opcji jest zaciągnięcie pożyczki od rodziny, przyjaciół lub współpracowników w celu wpłacenia zadatku. Ważne jest, aby pamiętać, że może to wiązać się z wysokimi stopami procentowymi lub procentem zysku, gdy zdecydujesz się odsprzedać nieruchomość.

3.Jeśli sprzedawca prosi o 150 000 USD mniej niż 15 000 USD i saldo 135 000 USD, spróbuj zaoferować mu więcej. Możesz podnieść cenę i obniżyć warunki, akceptując weksel jako zaliczkę. Zamiast zwykłej gotówki, dlaczego nie zaoferować 155 000 $ jako weksla własnego, który może dać sprzedającemu więcej pieniędzy, biorąc pod uwagę dodatkowe ryzyko, jakie podejmuje?

4.Możesz pożyczyć pieniądze z polisy ubezpieczeniowej na życie, aby inwestować w nieruchomości i inne inwestycje. To świetny sposób na wykorzystanie wartości czegoś, co już posiadasz, bez faktycznej sprzedaży.

5.Poproś swojego partnera, aby wystawił jedną ze swoich nieruchomości jako zabezpieczenie – może to działać jako zaliczka na zakup nieruchomości. To świetny sposób, aby upewnić się, że masz wystarczającą ilość środków bez konieczności wydawania wszystkich pieniędzy z góry.

6.Pożyczka pod zastaw domu może być zwykle łatwo zabezpieczona, pod warunkiem, że Twój dom ma wystarczający kapitał własny. Pamiętaj, że pożyczki bierze się tylko wtedy kiedy jest się pewnym, że będzie się je w stanie spłacić!

7.Jeśli nie uda ci się nakłonić sprzedającego do uzgodnienia ceny, możesz zapytać go, czy byłby zainteresowany refinansowaniem nieruchomości. W ten sposób sprzedawca otrzymuje gotówkę z nowej pożyczki, a ty dajesz mu notatkę dotyczącą salda kapitału własnego.

8.Możesz dotrzeć do kogoś, kto ma pieniądze, ale nie ma czasu i współpracować z nim. Możesz zorganizować transakcję, w której zapewniają kapitał, a Ty dzielisz zyski, gdy Twój produkt jest sprzedawany. To świetny sposób na uzyskanie finansowania bez zbytniego wysiłku.

9.Możesz wynająć nieruchomość z opcją jej zakupu. Przed podpisaniem umowy najmu upewnij się, że możesz wykorzystać opłaty za wynajem na poczet zaliczki, gdy nadejdzie czas na zakup.

10.Jeśli sprzedawca ma na oku coś, co posiadasz lub możesz zdobyć w przyszłości, dorzuć to jako część umowy. Może to być dowolny przedmiot, taki jak krzesło, żaglówka, a może nawet samochód kempingowy.